Zapisz się do newslettera i odbierz 15% zniżki

       
do kasy suma: 0,00 zł
wyszukiwarka zaawansowana

Najlepsze kolorowanki dla 2, 3 i 4 latka

Spędzanie wolnego czasu z dziećmi wymaga nie lada kreatywności, pomysłowości, planu oraz dobrego zorganizowania. Wspólne zajęcia z najmłodszymi nie muszą opierać się wyłącznie o czas, w którym bierze udział osoba dorosła, dziecko i jego zabawki. Doskonałą formą organizacji zajęć z dziećmi są prace plastyczne, w tym ponadczasowe kolorowanki dla dzieci.

Kolorowanki dla maluchów – zalety i korzyści

Kolorowanki są polecanym zajęciem dla dzieci w wieku przedszkolnym. Pomagają w rozwoju maluchów, uczą skupiania uwagi, pisania. Dzięki kolorowankom dziecko rozwija swoją wyobraźnię. Uczy się poszczególnych kolorów, korzystając z różnorodnych kredek. Przedszkolak poza nauką barw ćwiczy dłonie – precyzyjność ruchów oraz motorykę małą. Okazuje się, że rysunki do kolorowania to pomocne narzędzie w późniejszej nauce pisania. Dzieci spędzają czas na tej zabawie, szybciej opanowują czynności potrzebne w szkole. Nie możemy zapominać, że malowanki dla maluchów pomagają rozwijać zmysł artystyczny. Ciekawe malowanki, kolorowanki dopasowane do wieku dziecka pozwalają mu też na samodzielną zabawę bez nadzoru rodzica.

Malowanki do wydruku – dlaczego warto zainteresować się tym tematem

Zwykle kolorowanki dla najmłodszych kojarzą się wielu rodzicom z zakupem gotowej książeczki. Owszem w księgarniach, kioskach, sklepach papierniczych albo sklepach internetowych z łatwością nabędziemy to, co nas najbardziej interesuje. Innym rozwiązaniem, gdy nie możemy wyjść z domu, albo nie chcemy czekać, aż dostaniemy zamówioną przesyłkę, jest zdecydowanie się na kolorowanki dla małych dzieci dostępne do wydruku. Do wyboru są znaczne ilości wzorów, od skomplikowanych obrazków dla starszych po proste kolorowanki dla najmłodszych smyków.

Kolorowanki dla dzieci do druku – na co zwrócić uwagę

Po pierwsze należy przejrzeć odpowiednie strony, czy są dedykowane dla dzieci oraz jaki zakres obrazków się tam znajduje. Należy sprawdzić możliwość wydruku oraz dostępne formaty, tak aby po wyborze kolorowanki z łatwością ją wydrukować. Następną rzeczą jest jakość – rysunki dla dzieci powinny mieć grube linie i interesujące wzory. Najlepiej, gdy obraz mieści się na całej stronie A4, ponieważ w ten sposób racjonalnie gospodarujemy miejscem na używanym papierze, co też jest ekologiczne. Właśnie zwracając uwagę na aspekty ochrony środowiska naturalnego, można wykorzystać jednostronnie wypełnione zbiory kartek na obrazki do kolorowania dla dzieci, drukując je na czystej stronie.

Istnieje wiele witryn internetowych, na których można znaleźć malowanki dla dzieci do wydruku. Jedną z nich są kolorowankimalowanki.pl. Warto poświęcić czas i przejrzeć wartościowe strony, by w jednym miejscu znaleźć ciekawe kolorowanki dopasowane dla dziecka w każdym wieku. Być może roczne dziecko jest jeszcze za małe na prace artystyczne z użyciem kredek lub farb, ale już dwulatek z pewnością sobie z nimi poradzi, nie mówiąc już o starszym trzy, cztery czy pięciolatku.

Kolorowanki dla 2 latków

Chodzący dwulatek to jeszcze nie sprytny przedszkolak, ale już ciekawy świata smyk. Interesuje go wszystko wokół – przyroda, przedmioty, dźwięki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by pomóc mu rozwijać pierwsze umiejętności plastyczne. Wystarczyć, poszukać proste kolorowanki do druku. Nauka zaczyna się od podstaw, dlatego nie starajmy się proponować maluchowi rysunków, które są bardziej odpowiednie dla starszaków. Kolorowanki dla dwulatka do druku powinny przedstawiać fascynujące go obrazki.Z pewnością sprawdzą się wydruki w kategorii owoce i warzywa, zwierzęta, rośliny czy pierwsze zabawki. Można też skupić się na płci dziecka i wybrać zgodnie z tym kryterium kolorowanki dla dwulatka.

Chłopcy często wykazują spore zainteresowanie otaczających ich światem. Szukają, testują, sprawdzają przedmioty znajdujący się wokół. Co wcale nie znaczy, że rezolutny maluch nie będzie zafascynowany światem artystycznym. Kolorowanki dla 2 latka do druku są pomysłem dla spędzenie wspólnego dnia w sposób kreatywny. Wystarczy się do tego przedsięwzięcia odpowiednio przygotować. Zakupić zestaw kredek dedykowany dzieciom, które nie zawierają szkodliwych substancji. Następnie należy się zastanowić, jaka kolorowanka dla 2 latka pełnego energii będzie najlepsza. Z pewnością warto pokusić się w pierwszej kolejności na pojazdy w dużych rozmiarach. Samochodziki, które można „ubrać” we własne kolory, to jest to, co może dziecko zachwycić. Nawet jeśli kredka przekroczy wymaganą linię. Następny motyw to uwielbiane przez chłopców zabawki – misie i piłki. Taka kolorowanka dla dwulatka będzie idealna.

Dziewczynki nawet w tak młodym wieku potrafią wskazać to, co podoba im się najbardziej. Być może, kiedy będziemy poszukiwać kolorowanki dla dwulatka do wydruku, kierując się zainteresowaniami małej dziewczynki, szybciej znajdziemy coś zgodnie z jej oczekiwaniami. Trafny dobór rysunku to połowa sukcesu. Nie zapominajmy, że już w tym wieku maluchy uświadamiają sobie swoją odrębność i głośno protestują, gdy coś nie idzie po ich myśli. Dziewczynkom przypadnie do gustu postać fantastycznej Maszy i jej przyjaciela niedźwiedzia, Myszka Miki czy urocza świnka Peppa. Taka kolorowanka dla 2 latka do wydrukowania na pewno zadowoli niejedną małą indywidualistkę.

Malowanki do wydruku dla przedszkolaków

Starsze dzieci w wieku do 3 do 5 lat, które uczęszczają już do przedszkola, z pewnością można zapoznać z innym tematami, niż te które zawierają kolorowanki dla najmłodszych. Zwykle są to obrazki związane z przyrodą, najbliższym otoczeniem i życiem codziennym. Możemy pokusić się o różne rodzaje farb, kredek, a nawet zastosować plastelinę, czy papier kolorowy do wyklejenia naszego „małego arcydzieła”. Dzieci będą zachwycone, gdy powieszą wspólne kolorowanki i malowanki nad łóżkiem lub oprawią je w specjalne ramki.

Kolorowanki dla 3 latków

Jeszcze nie starszak, ale już nie maluch - tak można określić debiutującego trzylatka w przedszkolu. Kolorowanki dla 3 latka powinny już uczyć go czegoś więcej, niż to, co jest przewidziane dla dwuletniego malucha. Możemy poszukać takie kolorowanki dla 3 latka do wydruku, które odpowiadają jego ulubionym zabawkom czy bohaterom bajek. Chłopcy w tym wieku mogą poznać przygody Boba Budowniczego lub Strażaka Sama malując ich służbowe pojazdy. Z pewnością trzyletni chłopiec polubi spędzać czas z kredką w ręku, gdy otrzyma postać wspaniałego dinozaura. Przecież to ukochana maskotka brata Peppy – małego Georga. Malowanki dla 3 latka nie muszą być wcale nudne i bardzo proste. Starajmy się stopniowo zwiększać umiejętności plastyczne dziecka i ćwiczyć z nim każdego dnia. Fascynujące mogą też być kolorowanki dla 3 latka do druku przedstawiające zwierzęta na wsi.

Dziewczynki kochają nie tylko zabawy z lalkami. Każda samodzielna trzylatka polubi wspólne zabawy z mamą lub tatą, w których będzie mogła pokazać talent artystyczny. W kategorii „kolorowanki dla 3 latków do druku” można znaleźć obrazki typowe dla zainteresowań małych dziewczynek. Są to chociażby sceny z wizyty u lekarza, w zoo, place zabaw, czy spotkania w parku albo wiosenne porządki. Kolorowanki 3 latki mogą, ale nie muszą być skupione wokół spraw postrzeganych jako typowo dziewczęce. Niejedna trzylatka lubi grać w piłkę nożną, czy kolorować samochody. Wszystko zależy od tego, co lubi nasza pociecha. Uczymy jej przede wszystkim tego, że świat jest pełen różnych kolorów, a tę magię można pokazać na wydrukowanych obrazkach.

Pamiętajmy, że dzieci w tym wieku uczą się pracy w skupieniu, dlatego kolorowanki dla trzylatka są pomocne w trenowaniu tej cennej umiejętności.Jeśli chcemy zaoszczędzić sobie czasu, możemy wieczorem przygotować zestaw rysunków na następny dzień i zapisać je w ustawionym dla tego zadania folderze. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarkę internetową „kolorowanki dla 3 latka pdf” i zapiszemy wybrane obrazki.

Kolorowanki dla 4 latków

Czterolatek w porównaniu do młodszego o rok kolegi jest traktowany jako „starszak”. Możemy przypuszczać, że kolorowanki dla 3 latka mogą mu się nie spodobać. W związku z tym zaproponujmy mu zupełnie inny rodzaj kolorowanek. Dzieci w tym wieku mają już ulubione postacie i sprecyzowane zainteresowania. Powoli doceniają hobby, jakim jest kolekcjonowanie i chcą mieć wszystko z podobizną ulubionych bohaterów.

Starszy przedszkolak z pewnością doceni propozycję pracy nad wyglądem kilku sympatycznych zwierzaków. Kolorowanki słodziaki z biedronki do druku są właśnie takim przykładem. Uroczy leśni przyjaciele przyciągną uwagę niejednego energicznego czterolatka, który zapomni o całym świecie, ozdabiając różnymi kolorami ukochane postacie. Kolejną możliwością jest poszukanie kolorowanek związanych z prostymi domowymi czynnościami, takimi jak wizyta dziadków, wycieczka rowerowa, obiad, czy przyjęcie urodzinowe. Możemy wydrukować przedmioty powiązane z tymi tematami.

Kolorowanki dla 5 latka

Pięciolatek również będzie zachwycony, gdy będzie mógł spędzić czas z przedstawicielami najpopularniejszych dziecięcych pluszaków. Kolorowanki gang słodziaków do druku zajmą niejedną godzinę sobotniego po południa. Zabawa ta przypadnie do gustu zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom. Podobnie jak w prawdziwym gangu mamy sarenkę Hanię i borsuka Bartka. Każdy słodziak ma swoje małego fana. Kolorowanka gang słodziaków do druku przyda się nie tylko w domu, ale podczas długich podróży, na przykład pociągiem. Zajmie czas dziecku, które poza oglądaniem absorbujących widoków za oknem i zwiedzaniem wagonów będzie mieć alternatywne zajęcie.

Dzieci bardzo cenią czas spędzony z rodzicami, ale nie „obok” tylko z nimi. Kolorowanki dla małych dzieci są właśnie odpowiedzią na te potrzeby. To taki rodzaj zabawy, który nie potrzebuje specjalnego, logistycznego przygotowania. Wystarczy kilka kartek, przybory plastyczne i wygodny stolik. Dajemy w ten sposób dziecku to, co najcenniejsze - nas i swój czas. Nie ważne, czy są to proste kolorowanki do druku, czy też pobudzające wyobraźnię i wymagające większego nakładu pracy kolorowanki dla przedszkolaków.

Kolorowanki dzięki uprzejmości:
http://kolorowanki-dla-dzieci.pl/

do góry
Projekt sklepu internetowego whitedesign.pl
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium